Megfigyeltem egy tendenciát… A magyar lakosság döntő többsége 50-55 év körül ébred rá arra, hogy gondoskodni kéne a saját nyugdíjáról…
Optimális esetben ezzel a munkába állás pillanatától kéne foglalkozni, de mit csináljunk? Ez van!
Csak azért érdekes ez, mert – konkrét eset – amikor megkeres a jól menő vállalkozó (57 éves), hogy most kéne nyugdíjbiztosítást kötni, akkor azt mondom neki, hogy nem lehet, mert legalább 10 éves megtakarítási időnek kell lennie az ilyen módozatnál… 🙁 Viszont nem reménytelen a helyzet, ha Önkéntes Nyugdíjpénztárba lép be ugyanez a vállalkozó!
Hogyan működik?
A mindenkori éves befizetések 20%-át – max. 150 ezer forintot – a NAV az SZJA-ból “visszaad” a pénztári számlára. (Ha valaki kimaxolná a kedvezményeket, akkor évi 750 ezer forintot kéne befizetnie, a 150 ezer forintos visszatérítésért.) Ez eleve egy 20%-os biztos hozamot feltételez! A befizetett pénzt a Nyugdíjpénztár alapkezelője befekteti különböző portfóliókba, így azokon is képződik hozam, amit szintén a nyugdípénztári számlán írnak jóvá.
Ez számokkal illusztrálva: Ha valaki egy év alatt 100.000.- forintot fizet be, akkor a NAV általi SZJA visszetérítéséből 20 ezer forinttal gyarapodik a már befizetett 100 ezer forintja. Plusz a befektetésből származó hozam. Hogy ez mennyi, arra az írás alatt található letöltésben van a válasz, ahol az MNB által hivatalosan közzétett eredményeknél zöld kerettel jelöltem meg az adott Pénztár 10 éves nettó hozamát az adott portfólióban.
Persze, mindez nem csak az “ötvenesek” lehetősége! Vegye fel a kapcsolatot, érdeklődjön IDE KATTINTVA!